top of page
PSX_20190929_194639.jpg

NOVÝ ZÉLAND - U PROTINOŽCŮ

Na Zéland jsme se odstěhovali 27.2.2019 s jednou krosnou,příručním batohem a spacákem.

Vždy, když člověk stěhuje svůj život do jiné země, je důležité uvědomit si co hledá. My hledali nové dobrodružství, zážitky a kompletně jiný životní styl. A to se nám povedlo najít.

Zéland jsme si vybrali, protože je to země mnoha možností. Tou hlavní možností je život v autě, který byl náš velký sen a kde jinde s tím začít než zrovna u protinožců.

 O víza jsme žádali roku 2018. Úspěšně je dostal pouze Ivan. Čekali jsme tedy v Irsku další rok než jsme odletěli. Já jsem letěla na turistická víza a zažádala znovu ze Zélandu- úspěšně.

Mohli jsme začít realizovat náš sen. Koupili jsme van a začali v něm žít. Trochu si ho i předělali podle svého a procestovali důkladně oba dva ostrovy. Bydleli jsme v autě přesně rok a byl to ten nejlepší čas Zélandu. Každý den jiné místo a spoustu nových zkušeností a zážitků. Nastalo však korona šílenství a nám nastal opět čas odletu, který se neustále musel odkládat a tak naše cestovatelské plány prozatím nabízeli pouze tři tečky, jako nedokončený příběh. Naše Zélandská cesta tedy trvala rok a sedm měsíců . Díky této cestě jsme se rozhodli k dalším krokům.

 

JEDNOTLIVÉ ČLÁNKY (třeba jak jsme se chystali na Zéland nebo život v autě atd) najdete v horní tabulce. Stačí kliknout.

bottom of page