top of page

Necestujeme, abychom utekli od našeho života.
Cestujeme, aby nám neutekl život

Cestování ve dvou

O všem možném na světě se liší názory a není tomu jinak, když se jedná o téma zda-li je lepší cestovat sám, v páru a nebo i ve skupině. Každému vyhovuje něco jiného.
Chci vám napsat o našem pohledu na naše cestování ve dvou.
My dva jsme spolu skoro 7 let a z toho přes 5 let společného cestování po dvanácti zemích (včetně 3,5 roku žití v Irsku a teď 1,5 roku na Zélandu.) Máme štěstí, že se známe na tolik, že naše společné cestování je plné pochopení a to i přesto, že poslední 4 roky v podstatě 24 hodin denně sedm dní v týdnu stojíme po svém boku (na cestách spolu totiž i pracujeme.)

Výhody cestování v páru ⬇️

👫 omlouvám se, že to píšu jako první, ale je to první věc co mě napadla- na intimnosti nejste sám/sama, všichni doufám chápou 
👫 finance můžete řešit na půl (opravy auta, benzín, ubytování, jídlo,..)

👫když jste na nějakém nádherném místě a chcete se s někým podělit o své nadšení, máte toho člověka hned vedle sebe. Ne nadarmo se říká, že sdílená radost je dvojnásobná.

👫nikdy se necítíte sám/sama a nejste. I když se říká, když cestuješ nejsi nikdy sám 

👫pokud máte nedej bože, nějaké zdravotní potíže, máte někoho na koho se můžete spolehnout, že vás podrží.

👫vždy vás má,kdo vyfotit tak jak chcete. Píšu úmyslně ,, tak, jak chcete,, jelikož pokaždé když nás fotil nějaký kolemjdoucí, nebylo to podle našeho gusta. Od té doby máme stativ a dálkový ovladač.

👫pořád si máte s kým povídat, můžete o čemkoliv a klidně celé dny.

👫pro mě jako holku, je důležité cítit se na cestách bezpečně. Když mám vedle sebe přítele, tak ten pocit bezpečí mám a dává to určitě i klid v duši mé rodině.

👫 ať už cestujete na plný úvazek nebo kratší dobu, budete mít s kým na ty cesty vzpomínat. Sice můžete zážitky vyprávět rodině a kamarádům, ale ten kdo tam s vámi nebyl stejně moc nepochopí.

👫 když čekáte na letadlo, hromadnou dopravu nebo i ve frontě na vstupenky, mnohem lépe čas utíká, když čeká někdo s vámi.

👫 v těžkých situacích je hezké mít nějakou mentální/psychickou podporu.

👫když řídíte auto, může vás ten druhý střídat a nebo alespoň navigovat.

Pokud cestujete se správnou osobu, se kterou se doplňujete, užíváte si každý den a na všem se shodnete, je pak velmi složité hledat negativa. Ale pár mě jich napadlo, aby to nebylo jen jak medík.

Nevýhody cestování v páru ⬇️

🤯 jako je výhodou, že nikdy nejste o samotě, tak je to občas i nevýhoda. Každý potřebuje trochu času jen pro sebe ať už na čtení knih nebo volání s rodinou. Hlavní je být k sobě upřímní a na rovinu si říct, když budete chtít chvilku pro sebe.

🤯nemáte tolik potřebu seznamovat se s novými lidmi.

🤯často se může stát,že jeden z páru je větší jedlík než ten druhý. Pak má ten druhý smůlu,protože mu jeho partner všechno sežere.

🤯občasné hádky co kazí hezké chvíle i místa. Většina hádek jsou, ale úplně jiná než ty běžné domácí. Řešíte spíš jestli jste se neztratili, než kdo má zrovna úklid. A než hádky to můžu nazvat konzultace o situacích.

🤯nezaměřujete se pouze na sebe, ale i na toho druhého, na jeho názory, na jeho pocity, které mohou ovlivňovat i vaší náladu.

🤯když cestujete v autě a zároveň pracujete každý jinde nebo máte jinak volno, musíte najít kompromis, kdo bude mít auto a kdo se zařídí jinak.

Z našeho pohledu je tedy cestování v páru výhodou, pokud máte někoho, kdo vidí cestování stejně jako vy, má stejné cíle a představu o tom co chce. Pokud se nedohodnete ani na tom co budete daný den dělat,tak v tom případě je asi jednodušší cestovat každý sám. 
My osobně jsme zatím skoro vždy měli stejné vize o tom co chceme vidět, co chceme dělat i o plánu naší cesty a destinacích. To mohu napsat s klidem, bez přikrášlení.
V cestování máme jasno. Asi protože od rána do večera nezavřeme pusu a víme o sobě téměř vše, nám to usnadňuje taky způsob našeho života. Jde o to pochopit co je důležité nejen pro vás,ale i pro toho druhého a v tom je krása cestování ve dvou.

Tak jako tak, pokud máte někoho, kdo chce třeba spát v hotelu zatím co vy ve stanu, patří to mezi nevýhody, které bych zařadila k bodům nahoře pokud by to byl i náš případ (určitě se najde spoustu dalších nevýhod cestování ve dvou) ale jak píšu to se nás netýká. 
Ať sám či s někým nezapomeň si cestování užívat a hlavně bezpečnost především.

 

Vše o našich cestách (články,fotky a úvodní věty) najdete v hlavním panelu nahoře. Zde v sekci cestování najdete jednotlivě dané země, které jsme navštívili.
bottom of page