top of page

PORTUGALSKO, ANGLIE, SKOTSKO- BEZVA CITY BREAKY

City break, je taková menší městská zastávka na pár dní. Konkrétně tyto 3 jsme opravdu trávili hlavně městsky.

Portugalské hlavní město Lisabon jsme si projeli v prosinci roku 2018. Ačkoliv bylo zimní období, přišlo nám spíš, že jsme v podzimním. Tím, že jsme si vybrali prosinec, tak jsme měli štěstí na vánoční trhy, osvětlení na každé ulici a v teplé noci na nás dýchala vánoční atmosféra. Nevadí, že nemrzne zabruslit si můžete na ,,plastu,, a řeknu vám nic jednoduchého s bruslemi na led. Nevynechali jsme město Sintra a jeho nejnádhernější palác a hrad. Portugalsko doporučuji je o co stát. Když si nabijete program, užijete si to na 200% .

 

Do Skotska jsme se podívali v listopadu 2018 a to konkrétně do hlavního města Edinburgh, který mě potěšil díky nádherným historickým památkám. Pro fotografa úplný ráj-co krok to fotka. My vychytali i celkem hezké počasí- hezké ve Skotsku znamená bez větru a deště. Prvně jsme byli ubytovaní v hostelu, kde mohlo být na pokoji až osm lidí. Štěstí nám přálo a byli jsme jediní. Také jsme zde slavili naše páté výročí.

 

Do Londýna hlavního města Anglie jsme letěli v květnu 2018. Anglie se mi líbila díky bohaté historii a pěkným budovám. Nezapomněli jsme na návštěvu Stonehenge, kam jsme jeli autobusem. ALE sem nesmírně ráda, že jsme si pro ŽITÍ vybrali mírumilovné, čisté a přírodně bohaté Irsko. Nelíbila se mi tam ta přelidněnost, přírodní klid aby člověk našel jen v parcích z nichž většina byla zamknutá, všude fronty i na ulici. Na pár dní, jako turista super, ale na žití bych to nechtěla. Dvě předešlé destinace, bych klidně navštívila znovu, ale Anglii ani ne.

JEDNOTLIVÉ ČLÁNKY (třeba sladit se v Sintře nebo Kelpies ve Skotsku atd) najdete v tabulce. Stačí kliknout.

PSX_20181208_033253.jpg
20181105_155152.jpg
DSC_9297.JPG
bottom of page