top of page
  • Writer's pictureVeru Diblíková

Whistler- skipasy

Whistler je o tom užít si zimu. A jak si užít zimu? Třeba na svahu.


S každým střediskem i každou zemí, přicházejí jiné podmínky a pravidla na koupení skipasů.

Rozhodla jsem se sepsat článek pro ty z Vás co si na zimní radovánky nebo i život, vybrali Whistler.Všeobecné info

Lyžařské středisko Whistler Blackcomb je největší v celé severní Americe a má také největší kapacitu lanovek.

Lyžařský terén se rozkládá na rozloze 3280 hektarů. Všechny stezky vedou na dvou horách (jak už název může napovídat jedna se jmenuje Whistler a druhá Blackcomb) a jsou propojené lanovkou Peak 2 peak.

Hory nabízejí víc než 200 značených tratí včetně terénů pro backcountry, ledovce, rovinky, perfektně upravované sjezdovky a také možnost heliskiingu. Freestylisty potěší 6 terénních parků. Začátečníky naopak potěší zóna pro ně určená, kde budete mít klid na učení včetně dětských školek.


Sjezdovky

53 zelených (nejjednodušších) sjezdovek.

96 modrých (jednoduchých) sjezdovek.

71 červených (mírně pokročilých) sjezdovek.

8 černých (pokročilých) sjezdovek.

Nejdelší možný sjezd je dlouhý 11km.


Vleky

K dispozici je pět kabinových lanovek, dvě expresní 6 sedačky, jedenáct expresních 4 sedačky, tři 3 sedačky a dvě pomy. Pro začátečníky je pak několik pojízdných pásů.

Kapacita vleků je 36 148 osob za hodinu na Whistler a 33 791 na Blackcomb.


Foto ze stránky whistler.com


Start sezóny se koná koncem listopadu (rok 2022 23.11.)

Konec sezóny bývá na Whistler mountain v půlce dubna (16.4.2023) a na Blackcomb mountain koncem května (22.5.2023)


Otvírací doba

Listopad -28. Ledna 8:15-15:00

29. Ledna - 24. Února 8:30- 15:30

25. Února- 15.Dubna 8:30- 16:00

17.Dubna - Květen 10:00- 16:00


DRUHY SKIPASŮ:


✅DENNÍ SKIPASSY


•Lift ticket

Lze koupit na 1-7 dní. Pokud ho koupíte před zahájením sezóny, jsou mnohem levnější.

Lze koupit online zde. Nebo u okýnka.


Můžete si koupit lístek i v den, kdy chcete na svah, ale je dost velká pravděpodobnost, že budou vyprodané. Doporučuje se kupovat 7 a více dní předem.


Cena na jeden den je $183 CAD.

Dva dny $366 CAD.

Sedm dní $1260 CAD.

Zde je příklad toho, že se opravdu vyplatí koupit na celou sezónu, pokud máte v plánu svah navštěvovat častěji. Tyto ceny jsou také jen orientační, cena se mění podle data, kdy lístek kupujete. Například den předem může stát i $209 CAD.


✅EPIC PASS

Je neomezený celosezónní skipas do všech 41 rezortů Vail.

Úplný seznam rezortů naleznete pod tímto odkazem.

Samozřejmě v něm máte další benefity a slevy.

Cena se pohybuje kolem $841 USD (to je cca $ 1060 CAD.) Nejsou k dispozici po celou sezónu, tak je kupte co nejdříve před.


✅UNLIMITED SEASON PASS

V podstatě obdoba Epic pasu s tím rozdílem, že je to neomezená celosezónní vstupenka pouze na Whistler Blackcomb.

Opět má možné benefity.

Cena je $ 1202 CAD. Opět, když kouknete nyní na prodej těchto pasů, ukáže se vám, že nejsou dostupné.


✅EDGE CARD

Lze koupit od konce března do prosince. Máte několik měsíců na to se připravit na sezónu a pořídit si vhodné vstupy na svah.

Jedná se o sezónní permici s možností na 2, 5 nebo 10 dní na sjezdovkách. Dobrá volba pro ty co si nechtějí kupovat celosezonní nebo jedno denní vstup na konkrétní datum.


Tyto tři možnosti jsou ještě dělené na:


Omezený (nelze využít ve svátky a ostatní události. Konkrétně 26.12.-31.12.+ 14.1. A od 18.2.-19.2.)


Neomezený (lze využít jakýkoliv den v roce.)


Ceny na jednotlivé vstupenky jsou pak:


•2 dny omezeně $188

•2 dny neomezeně $213


•5 dní omezeně $394

•5 dní neomezeně $428


•10 dní omezeně $678

•10 dní neomezeně $738


Edge karta má také různé benefity, jako třeba 15% slevu na další zakoupené dny nebo držitel pěti denní či desetidenní vstupenky, mohou částečně využít i v ostatních Vail rezortech v USA.


Další výhody najdete pod odkazem zde.


✅SPIRIT PASS

Jedna se o zlevněný skipas pro zaměstnance, jejichž zaměstnavatel je zaregistrovaný v The Whistler Experience. Někteří zaměstnavatelé tento skipas celý hradí, jako odměnu když vydržíte celou sezónu, jiní platí část a nebo si ho platíte samy.

Cena je $1115 CAD.


Postup jak dostat skipas jako pracovník⤵️


•zaregistrujte se na www.whistlerchamber.com


•Tam si musíte zaplatit jeden z kurzů. Nejlevnější za $40 CAD je kurz, který se koná v konferenčním centru a ten je omezený pouze do začátku.

Další dražší jsou online kurzy. Toto je hlavní podmínka Spirit passu. Pokud si kurz neuděláte, bude vám váš skipas zamražen.


•Po vybrání kurzu vyplníte informace o vás a zvolíte zaměstnavatelé, pro kterého pracujete


•Čekáte až váš zaměstnavatel potvrdí, že pro něj pracujete


•Následně jsou dvě možnosti podle toho, jakou máte v práci dohodu. První možnost, ze si kupujete pass na vlastní náklady a v tom případě musíte jít do zákaznického centra se svým Whistler experience číslem a zaplatit plnou částku $1115.

V druhém případě, kdy vám to platí zaměstnavatel, čekáte pouze na email s dalším postupem.


•Potom co vám přijde email si do svého účtu na www.whistlerblackcomb.com nahrajete fotku, odsouhlasíte pravidla a poučení a je to.


•Poslední krok je vyzvednout si kartičku v zákaznickém centru. Tu vám vyrobí za pár minutek na počkání.


Může se to zdát, jako chaotické a složité. Nám se to ze začátku taky tak zdálo, ostatně ke Kanadě to prostě patří, že veškeré zařizování je o několika krocích. Ale v závěru to máte brzo hotové a užíváte si sjezdovky zadarmo, což je výhra. Nemluvě o tom, že jako člověk bydlící ve Whistleru, můžete na svah kdykoliv a nečekat na přeplněný víkendy.


KURZ NA SPIRIT PASS

Ještě k tomu kurzu, aby jste si uměli představit o co šlo. Čekali jsme, že půjde o kurz, kde vám budou říkat o bezpečnosti na sjezdovkách, o pravidlech nebo o tom jak se na svahu zorientovat. Nemělo to společného nic s lyžováním, vůbec. Když jsme do konferenčního centra přišli, byl to chaos. Asi až pátá osoba nám dokázala vysvětlit proč tam vlastně musíme být.

Šlo zhruba o 40 malých stánků (stanic), kde se prezentovali různé restaurace nebo aktivity Whistleru. Našim úkolem bylo nasbírat 25 podpisů a odnést je zpět k základně. Ano čtete správně, není to vtip ani soutěž na dětském táboře. Trochu jsme z celé situace odvodili, že prostě jen tahají z lidí peníze, protože se svahem to opravdu nesouvisí. Naštěstí my jsme měli na tomto osobním "kurzu" alespoň spoustu ochutnávek a soutěží. Ti co to dělali online, měli za 80CAD leda tak 30 minut ztraceného času u pc a kurz o managementu nebo na téma pohlaví.✅APKA EPIC MIX

Skvělá aplikace, kde zjistíte, které sjezdovky i lanovky jsou otevřené a jaká je čekací doba. Taky web kamery jednotlivých oblastí, počasí i vaše statistiky kolik jste za den ujeli. Máte tam také veškeré informace o svém ski pasu. Můžete si zapnout ,,track your day,, a ukáže se vám, kde přesně jste jezdili.


✅KDE KOUPIT LEVNĚ VYBAVENÍ

Zimní sporty nejsou nejlevnější záležitost. Jen na snowboard to máte prkno, vázání, boty, kalhoty, bundu, rukavice, helma, brýle,... No a když máte v vše ČR úplně nové a netaháte to s sebou, tak si jinde nechcete opět kupovat nepoužité. Zde ve Whistleru je boží obchod jménem Re-use-it. Najdete tam úplně všechno na zimní (v létě letní) sporty a za hubičku. Re-build-it je další možnost, kde seženete vybavení, ale i nábytek atd. Dále samozřejmě fb marketplace nebo fb skupiny pro Čechy a Slováky, fb skupiny Whistler Buy and sell, fb skupina Whistler Sports Buy and sell.
Whistler je krásné místo, centrum jen pro chodce, plné restaurací a klubů. Mimo centrum spoustu aktivit. V zimě plné světel a sněhu. Žije to tu i v létě a to hlavně pro milovníky bike parků. Krom toho si zde najdete práci velice snadno a leckdy i s ubytováním, jako se poštěstilo i nám.

Pokud jste milovníkem zimy, neváhejte.79 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page