top of page
  • Writer's pictureVeru Diblíková

Celkové zhodnocení USA road tripu

Amerika pro nás nikdy před tím nebyla vysněnou destinací.

Měla jsem ji chybně zaškatulkovanou do kategorie velkých, chaotických měst se spoustou davů a komerčních míst.

Po dvouměsíčním road tripu jsem vše drasticky přehodnotila a Ameriku (nebo alespoň státy, které jsme projeli) řadím mezi země s nádhernou přírodou a dechberoucí scenérii, která se každou chvíli mění.Počet dní: 65

Od 11.3.23 do 15.5.23


Najeto km: 11336


USA Státy: Washington, Oregon, Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada, Idaho, Wyoming, Montana


Kanada: Alberta, Britská Kolumbie


Míst zdarma na spaní: 58

Placených kempů na spaní: 3

Hotely: 2


Celkové zhodnocení

Jeli jsme mimo sezónu (půlka března-půlka května) takže ještě nebylo tolik turistů a žádný hmyz.

Za mě ideální doba, kdy už není kosa, ale ani moc hic. Vše se vzpamatovává ze zimního období a postupně otvírá. Samozřejmě národní parky a ostatní krásy v nadmořských výškách mají pořád mraky sněhu a mohou být zavřené.

Zažili jsme všechny možné podmínky a počasí. Čím více jsme byli na jih, tím tepleji bylo. Kolem pobřeží vždy foukalo, takže i přes teplé slunce byla potřeba bunda. Ve vnitrozemí ve státech Arizona, Utah a Nevada jsme zažili tepla a vedra. Překvapením byl Grand Canyon, kde jsme mrzli a přitom den předtím jsme měli kraťasy.

Za celou dobu nám pršelo pouze 3 dny. Jinak stále sluníčko a proto to bylo božíZápad Ameriky nabízí všechnu možnou rozmanitost přírodních krás. Od pouští po ledovce, od mořských pláží po horské štíty, ledovcová jezera, vulkanická pohoří i pozoruhodné kaňony.


Uvidíte v divočině i mraky zvířat. Od kormoránů, po jeleny, kojoty, medvědy, syslíky, orli a bizony.

Taky jsme poznali několik cestovatelů z různých zemí a místní, kteří byli velice přátelští a nápomocní.Nevynechali jsme ani hlavní metropole, které byli vždy našim záchytným bodem. San Francisco (4 dny) ,Los Angeles (3 dny), Las Vegas (3 dny.)


Samozřejmě jsme projeli i některé národní parky (Joshua Tree, Grand Canyon, Zion, Crater Lake, Lake Tahoe, Grand Teton, Yellowstone, Banff..)


Každý stát měl svoje kouzlo a odlišnosti. Nejen v cenách benzínu

(Kalifornie měla nejdražší) ale také když si v Oregonu nesmíte tankovat samy.


Neuvěřitelné zážitky všeho druhu.

Třeba to když jsme se ztratili v San Francisku, vařili si těstoviny v Malibu, spali v Redwoodu, byli vyhozený o pul 1 ráno z parkoviště Monterey, projeli se autem po pláži Long Beach, ochutnali ústřice a celého kraba, sledovali syslíky na Glass Beach, brodili se řekou k vodopádu Alamere, dali si sushi v Palm Springs, sledovali západ slunce v Grand Canyonu, přečkávali písečnou bouři v Palm Dezert, byli svědky střílení v Los Angeles, viděli medvěda grizly a kojota u Lake Tahoe, vyhráli v kasinu Las Vegas, projeli brutálním off roadem Peek a Boo, čepovali vodu v Death Valley, dali si gumídky v Albama Hills, dávali přednost bizonům na silnici v Yellowstounu.

To a tisíce dalších zážitků, které nás denně provázeli tímto road tripem.

Byli tam různá úskalí, uzavírky, metry sněhu a někdy se cesty zdály nekonečné.

A dokonce se mě někdo ptal, jestli to na nás není už dlouhé. Nebylo. Každý den byl jiný, pokaždé jinak nabitý a leckdy jsme si přáli, aby jsme mohli projet další státy.

Přes pár překážek to byl nejbohatší road trip, kdy člověk vidí za krátkou dobu velké množství různorodých míst a zažívá různé věci

Jak se říká i cesta je cíl- zde to opravdu platí.

Po skoro 8 letech na cestách, tuto cestu řadím mezi jednu z nejlepších.

PS.: na hlavní fotce je hrubý náčrt naší cesty, kterou jsme dne 15.5. dojeli do cíle

96 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page